URZĄDZENIA

Technologia IPL : 

W Gabinecie Bonjour dysponujemy najnowszym w Gliwicach sprzętem firmy „GLOBAL IPL”, posiadającym wszelkie, niezbędne certyfikaty CE i FDA.

Na specjalne zamówienie lampy do urządzenia sprowadzone zostały z USA, co gwarantuje wysoką jakość oraz bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów.

W naszym Gabinecie depilacja laserowa wykonywana jest w systemie E-LIGHT.

Nowa generacja E-Light wykorzystuje do niszczenia mieszków włosowych silny impuls świetlny (IPL: 10-60J) dodatkowo wzmocniony oddziaływaniem fal radiowych (RF: 20Mhz).

Połączenie dwóch technologii E-light oraz RF gwarantuje największą skuteczność laserowej depilacji, minimalizując całkowicie ryzyko zabiegu.

JAK DZIAŁA DEPILACJA IPL ?

Bezbolesny zabieg wykorzystuje technologię światła pulsacyjnego. Wiązka światła jest transformowana w energię cieplną, która niszczy mieszek włosa w efekcie fototermolizy.  Wiązka IPL jest wychwytywana przez melaninę – barwnik zawarty w mieszku włosa. Pochłaniana energia cieplna doprowadza do lokalnego wzrostu temperatury, która w efekcie niszczy włos. .

 

 SKUTECZNOŚĆ ZABIEGU

 Skuteczność zabiegu zależy głównie od fenotypu osoby poddającej się zabiegowi oraz od stadium rozwoju włosa. Rozwój włosa podzielić można na trzy fazy. Faza pierwsza – anagen – jest fazą wzrostu. W drugiej fazie, zwanej katagenem, włos się odnawia, w trzeciej fazie włos jest w stanie spoczynku.

Depilacja IPL usuwa do 90% włosów znajdujących się w fazie wzrostu.

W celu maksymalnej redukcji owłosienia, należy przeprowadzić od 4 do 8 zabiegów w odstępach  3 do 6 tygodni.

Najłatwiej jest usunąć włosy koloru czarnego z racji na wysoką koncentrację melaniny. Włosy blond posiadają mniej melaniny co utrudnia przeniesienie ciepła, wówczas podczas jednego zabiegu zostaje usunięta mniejsza ilość włosów. Siwe i białe włosy nie zawierają melaniny, a ich usunięcie jest praktycznie niemożliwe.


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swe zadanie należy się do niego odpowiednio przygotować, w tym przede wszystkim:

 •  nie opalać skóry na minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem (skóra opalona zawiera większą ilość melaniny i przez to absorbuje dużą ilość energii światła, przez co może dojść do jej poparzenia)
 •   nie depilować skóry woskiem, pęsetą ani depilatorem przez miesiąc przed zabiegiem (laser IPL nie uszkodzi włosa, który został wyrwany)
 •  na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania kremów do depilacji, a także różnego rodzaju środków złuszczających (piling)
 •  w przypadku zażywania leków z grupy Aspiryny i niektórych innych leków, zabieg wykonać można nie wcześniej niż tydzień po ich odstawieniu
 •  4 – 6 dni przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić (nie ma przy tym potrzeby stosowania 2 – 3 mm odrostu, gdyż obszar skóry poddawanej zabiegowi jest w całości i dokładnie naświetlany) – bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONYWANIA ZABIEGU:

 • opalona skóra
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • liszaj płaski (aktywna faza choroby)
 • stany przedrakowe i nowotwory skóry
 • stosowanie leków światło uczulających
 • ciąża oraz karmienie piersią
 • uczulenie na światło
 • zaburzenia krzepnięcia
 • opalanie 4 tygodnie przed i po zabiegu

ZASTANAWIASZ SIĘ CZY W TWOIM PRZYPADKU DEPILACJA LASEROWA BĘDZIE SKUTECZNA?  ZAPRASZAMY CIĘ NA PRÓBĘ LASEROWĄ ORAZ NA BEZPŁATNĄ PORADĘ KOSMETYCZNĄ.

ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ

Endermologie® to gwarantowana przez francuską firmę LPG.

Systems® ekskluzywna technologia mechanicznej stymulacji tkanek. Endermologie® reaktywuje uśpione komórki i w naturalny sposób stymuluje je do pracy.

Specjalny system zdalnie sterowanych rolek LPG® działa na skórę i znajdujące się pod nią komórki tłuszczowe stymulując proces lipolizy (uwalniania tłuszczu), produkcji kolagenu i elastyny, skutecznie wyszczuplając i ujędrniając skórę.

WSKAZANIA

• Cellulit
• Wyszczuplenie i modelowanie sylwetki
• Utrata jędrności skóry całego ciała
• Obrzęki i zastoje

ENDERMOLOGIE® OTRZYMAŁO PIERWSZY CERTYFIKAT FDA POTWIERDZAJĄCY SKUTECZNOŚĆ W WALCE Z CELLULITEM

SKUTECZNOŚĆ ENDERMOLOGIE® POTWIERDZA PONAD 110 BADAŃ KLINICZNYCH

GLOBALNA MARKA OBECNA W PONAD 100 KRAJACH NA ŚWIECIE

30 LAT DOŚWIADCZEŃ FIRMY

 

MECHANIZM USUWANIA NACZYŃ METODĄ IPL:

Energia świetlna emitowana z lampy IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę. Następnie pochłonięta energia świetlna zamieniona zostaje na energię cieplną , która niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 3 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

ZMIANY NACZYNIOWE, KTÓRE KWALIFIKUJĄ SIĘ DO LECZENIA ŚWIATŁEM:

- teleangiektazje skórne,
– naczyniaki gwiaździste,
– naczyniaki rubinowe,
– wenulektazje kończyn dolnych,
– plamy naczyniowe typu czerwonego wina (PWS – port wine stains),
– poikilodermia Civatte’a (erythromelanosis colli),
– jeziorka żylne warg;

Najczęściej występującymi zmianami skórnymi są teleangiektazje skórne czyli rozszerzone naczynka na twarzy. Częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Mogą być jednym z objawów choroby skóry np. trądziku różowatego, ale zwykle występują u osób zdrowych i stanowią jedynie defekt kosmetyczny. Głównie przyczyną powstawania rozszerzonych naczynek są predyspozycje genetyczne, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, na zimno, mróz, wiatr. Leczenie teleangiektazji na twarzy metodą IPL polega na naświetlaniu całej skóry policzków lub nosa. Zabieg taki trwa 10-30 min w zależności od wielkości naświetlanej powierzchni. Pojedyncze impulsy IPL odczuwa się jak ukłucie igłą.  Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i ciepła. Mogą powstać siniaki, które wchłaniają się w ciągu kilku lub nawet kilkunastu dni.

Efekt:

Pierwszy zabieg usuwa zwykle ok.40 -60 % naczyń, następny ok. 20%. Najbardziej oporne na leczenie są naczynka na skrzydełkach nosa, czasem w tej okolicy po zabiegu w ciągu kilku tygodni powracają.

Przeciwskazania:

Przeciwwskazaniem są następujące choroby i skłonności:

oraz ciąża i miesiączka.

Ze względu na działanie światłem przeciwwskazaniami są:

 • świeża opalenizna (zaleca się miesiąc przerwy po ostatnim opalaniu)
 • choroby skóry, których przyczyną jest nietolerancja UV (fotodermatozy),
 • stosowanie leków zwiększających wrażliwość skóry na światło: niektórych antybiotyków np. tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych, sterydów, preparatów na bazie dziurawca i nagietka (zaleca się odstawienie 7 dni przed zabiegiem, a powrót do kuracji 2 do 4 tygodni po nim)

Również terapia nie jest zalecana podczas stosowania:

 • kosmetyków i leków złuszczających (zaleca się odstawienie 7 dni przed zabiegiem, a powrót do kuracji 2 do 4 tygodni po nim),
 • herbatek wyszczuplających (zaleca się odstawienie 7 dni przed zabiegiem, a powrót do kuracji 2 do 4 tygodni po nim),
 • kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C (należy przerwać miejscowo ich stosowanie na 4 tygodnie przed zabiegiem),
 • mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu (zaleca się przerwanie stosowania ich miejscowo na dzień przed zabiegiem),
 • leków obniżających krzepliwość krwi (środki na bazie kwasu salicylowego, leki przeciwzakrzepowe, np. pochodne kumaryny, heparyny).

Przeciwwskazane jest również przechodzenie zabiegu pod wpływem alkoholu.

Zalecana liczba zabiegów: 4 – 8 w odstępach co najmniej 3 tygodni.

ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ

Starzenie się skóry jest nieodwracalnym procesem charakteryzującym się pojawianiem się zmarszczek, przebarwień i utratą jędrności.
Obniża się gęstość kolagenu, skóra traci elastyczność i staje się cieńsza i delikatniejsza.

Zachodzące procesy są związane z nieubłagalnym upływem czasu, zmianami hormonalnymi oraz ekspozycją skóry na słonce.

Starzenie się skóry powoduje również:
- Przesuszanie,
- Zmarszczki mimiczne,
- Utratę elastyczności,
- Pojawianie się pieprzyków, plam starczych,
- Zmiany naczyniowe

Fotoodmładzanie polega na aplikowaniu impulsów silnego światła, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka.
Za pomocą impulsów światła do skóry dociera energia cieplna, która pobudza włókna kolagenowe do intensywnych podziałów. Dzięki poprawie struktury i regeneracji skóry uzyskuje się efekt wypełnienia, a także poprawę elastyczności skóry.

Rezultaty fotoodmładzania

Redukcja bruzd i zmarszczek mimicznych, podkreślenie owalu twarzy, ujednolicenie kolorytu skóry, dodanie blasku i poprawa napięcie skóry, nadanie młodego i zdrowego wyglądu.
Chociaż poprawę wyglądu obserwuje się już od pierwszych zabiegów to pełny rezultat kuracji uzyskany jest po zakończeniu serii.

W zależności od wieku biologicznego skóry zaleca się wykonanie od 4 – 6 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.

ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ

Terapia laserowa jest skuteczna w leczeniu łagodnych oraz umiarkowanych zmian trądzikowych i może być alternatywą dla osób, które nie poddają się tradycyjnemu leczeniu.


Laserowe leczenie trądzika pospolitego

Doskonałe rezultaty bez skutków ubocznych

Głównym celem laserowej terapii świetlnej jest zniszczenie bakterii Propionobacterium acnes odpowiedzialnych za stany zapalne w trądziku. Bakterie te uwalniają porfiryny, tj. barwniki, które absorbują fale świetlne w zakresie światła niebieskiego. Jest to związane z powstawaniem wolnych rodników niszczących komórki bakterii.


Skuteczny eksperyment amerykańskich naukowców

Zespół pod kierunkiem prof. Arielle N.B. Kauvar z New York University School of Medicine podjął próby leczenia łagodnych i umiarkowanych zmian trądzikowych z użyciem lasera. Cel tej terapii polega na zniszczeniu za pośrednictwem bodźca cieplnego gruczołów łojowych, tak by ograniczyć produkcję łoju. Badacze poddali leczeniu grupę 17 pacjentów. Przeprowadzili 4 terapie w odstępach co miesiąc. Pół roku po ostatniej terapii u 16 pacjentów zaobserwowano całkowite wyleczenie trądziku. Analiza próbek skóry pobranej od pacjentów bezpośrednio po zakończeniu leczenia wykazała zmiany w gruczołach łojowych, które ograniczyły ilość produkowanej wydzieliny. Według autorów, ich wyniki wskazują, że już po kilku sesjach terapii laserowej można uzyskać dobre rezultaty w leczeniu łagodnych i umiarkowanych postaci trądziku, bez wyraźnych skutków ubocznych.

Podczas gdy terapie laserowe były od lat wykorzystywane do likwidacji blizn potrądzikowych, wykorzystanie lasera do leczenia i kontrolowania istniejącego trądziku jest nowością i może być doskonałą alternatywą dla tych Pacjentów, u których nie skutkują tradycyjne metody. Trądzik jest przewlekłą chorobą związaną z zaburzonym funkcjonowaniem gruczołów łojowych, które uchodzą do mieszków włosowych. Normalnie wydzielina łojowa wydostaje się przez por mieszka włosowego na powierzchnię skóry. Jednak w przypadku trądziku wydzielina łojowa zostaje uwięziona w mieszku, gdzie zaczynają na nią oddziaływać bakterie. Por ulega zatkaniu, a w rezultacie może rozwinąć się proces zapalny.


Przygotowanie do zapiegu laserowego usunięcia trądziku

Miejsca ze szczególnie nasilonym trądzikiem (twarz, ramiona, plecy) należy odpowiednio do zabiegu przygotować. Przede wszystkim skóra powinna być dokładnie oczyszczona. W przypadku mężczyzn, skóra powinna być również pozbawiona włosków.

Przed zabiegiem, a także w trakcie wykonywania kolejnych serii laserowego usuwania trądziku, należy bezwzględnie zrezygnować z opalania naturalnego i opalania w solarium. W trakcie laserowego leczenia zmian trądzikowych koniecznością jest odstawienie wszelkich kosmetyków zawierają w swoim składzie alkohol przyczyniający się do wysuszenia skóry.


Przeciwskazania do laserowego leczenia trądziku

Laserowe leczenie trądziku niestety nie jest możliwe u wszystkich osób. Istnieje spora lista przeciwwskazań, które czasowo lub całkowicie dyskwalifikują z wykonania takiego zabiegu.

 • Minimum cztery tygodnie przed wykonaniem zabiegu nie można się opalać ani stosować kremów brązujących i samoopalaczy. Tak samo należy zachować się między zabiegami.
 • Na około trzy tygodnie przed planowanym pierwszym zabiegiem należy odstawić wszelkie leki o działaniu światło uczulającym (w tym także herbatki ziołowe z dziurawca i nagietka).
 • Z laserowego usuwania trądziku wykluczone są kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią.
 • Z laserowego usuwania trądziku nie mogą również skorzystać osoby chorujące na łuszczycę, bielactwo, ze skórą skłonną do przebarwień czy opryszczką. Z zabiegów wyłączone są osoby z nowotworami (szczególnie z czerniakiem skóry).
 • Na jakiś czas przed zabiegiem należy także zrezygnować ze stosowania wszelkich preparatów oraz zabiegów, które służą do złuszczania cery (mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, peelingi w tubkach).
 • Na około 24 godziny przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu.

ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ

Problem plam barwnikowych jest bardzo rozległy, a przyczyn ich powstawania wiele. Mogą być to między innymi częste kąpiele słoneczne, menopauza, zastępcza terapia hormonalna, doustna antykoncepcja, stosowanie preparatów światłouczulających (antybiotyki, środki uspokajające, przeciwdepresyjne, moczopędne, zioła – dziurawiec, arcydzięgiel) oraz choroby.

Za pomocą technologii IPL możecie Państwo skutecznie poradzić sobie z problemem plam pigmentacyjnych, takich jak:

 • przebarwienia
 • piegi
 • plamy posłoneczne
 • plamy, które powstają na skórze w miarę upływu czasu itp.

Zabieg usuwania zmian pigmentacyjnych  jest niezwykle skuteczny, ponieważ działa już na poziomie komórkowym. Podczas zabiegu skóra naświetlana jest wiązką światła. Energia IPL jest absorbowana przez barwnik odpowiedzialny za powstawanie przebarwień – melaninę. Dochodzi do zniszczenia precyzyjnie wyodrębnionych melanocytów położonych w warstwach naskórka i skóry.

Zabieg jest bezpieczny – zabiegi wykonywane przy pomocy lampy IPL nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.

Poziom odczuwania bólu podczas zabiegu jest minimalny, ponieważ głowica IPL jest chłodzona do temperatury -5°C, dodatkowo nakładany jest żel chłodzący. Większość pacjentów albo w ogóle nie czuje bólu albo porównuje ból podczas zabiegu do delikatnych uszczypnięć.

ZOBACZ CENNIKUMÓW WIZYTĘ